Saukas kūdras purvs atrodas Latvijas austrumu daļā, Madonas novadā, netālu no Barkavas. Purva licenzētās ieguves platības sasniedz 540 ha. Pašlaik kūdras ieguvei iestrādāti ir 340 ha. Mēs nepārtraukti apgūstam jaunas platības un plānojam tuvākp pāris gadu laikā apgūt atlikušos 200 ha. Saukas purvā tiek iegūta frēzkūdra un grieztā kūdra.
Geidas purvs atrodas Latvijas ziemeļaustrumu daļā, Smiltenes novadā, netālu no Bilskas. Kūdras ieguve notiek 55 ha platībā. Geidas purvā tiek iegūta frēzkūdru.
Vēl SIA „Saukas kudra” ir ražošanas cehs, kurā ir uzstādīta kūdras smalcināšanas līnija pa frakcijām un tiek nodrošināta iepakošana Big Bales.
Mūsu darbības veidi
Frēzkūdra
Frēzkūdru iegūst ar frēzēšanas metodi, noņemot kūdras lauka virsējo slāni 11–20 mm biezumā.
Grieztā kūdra
Griezto kūdru iegūst mehāniskā ceļā izgriežot kūdras blokus. Mūsu uzņēmums izmanto divas metodes grieztās kūdras iegūšanai.
Pārstrāde un fasēšana
Grieztā kūdra tiek sasmalcināta frakcijās speciālā iekārtā un pēc tam tiek separēta frakcijās.
Kūdras iegūšana
Kūdrāji, kuros SIA «Saukas kūdra» veic kūdras iegūšanu, ir augstā purva kūdrāji, kas garantē mūsu produkta augsto kvalitāti.
SIA “SAUKAS KŪDRA” veic ieguldījumus AER tehnoloģiju ieviešanā
Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 1.2. reformu un investīciju virziena "Energoefektivitātes uzlabošana" 1.2.1.2.i. investīciju "Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā (ietverot pāreju uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu siltumapgādē un pētniecības un attīstības aktivitātes (t.sk. bioekonomikā))" 1.2.1.2.i.1. pasākuma "Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā (ietverot pāreju uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu siltumapgādē)" ietvaros
SIA “SAUKAS KŪDRA” veicinās uzņēmumam nepieciešamo energoresursu neatkarību, divās kārtās izveidojot savā ražotnes teritorijā saules paneļu elektrostaciju. Uzņēmums paredzējis uz ražošanas ceha jumta uzstādīt 272 monokristāliskā silīcija 550W saules paneļus (kopējā uzstādāmā jauda – 149,6 kW) un vienu 115 kW invertoru un atsevišķi uz zemes 464 monokristāliskā silīcija 550W saules paneļus (kopējā uzstādāmā jauda – 255,2 kW) un 2 invertorus ar kopējo jaudu 215 kW. Attiecīgi uzņēmuma ražotnē kopējā saules paneļu uzstādītā jauda paredzēta 404,8 kW ar kopējo invertoru jaudu - 330 kW. Šāda proporcija starp uzstādīto saules paneļu jaudu un kopējo invertoru jaudu izvēlēta, jo saules paneļu izvietojums nav optimāls, līdz ar to maksimālā jauda tiks sasniegta ļoti retos gadījumos. Saules paneļu sistēma plānota ražošanas ceha daļējai pašapgādei, kur normālā darbības režīmā visu (100%) saražoto elektroenerģiju paredzēts patērēt savas saimnieciskās darbības vajadzībām, un saules paneļu elektrostacijas saražoto elektroenerģiju nav paredzēts nodot AS “Sadales tīkls” pārvades sistēmā ne vairāk kā 20% apjomā no gadā saražotā elektroenerģijas apjoma. Pēc projekta pabeigšanas pirmajos 12 mēnešos pēc saules paneļu sistēmas uzstādīšanas un nodošanas ekspluatācijā plānots saražot 393,9 MW elektroenerģijas, tādejādi panākot siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu 42,93 tonnu CO2/ gadā.
Rezultātā pēc ieguldījumiem AER tehnoloģijās, uzņēmums būs gan ilgtspējīgāks un konkurētspējīgāks, gan mazinās ārējo faktoru ietekmi energoresursu sagādē.
Uzņēmums 2024.gada 2.maijā noslēdza līgumu ar SIA “AJ Power” par saules paneļu elektrostacijas izveidi, savukārt 2024.gada 4.jūnijā ar akciju sabiedrību „Attīstības finanšu institūcija Altum” tika noslēgts aizdevuma līgums Nr. 126087/01 par aizdevuma izsniegšanu projekta īstenošanai ar kapitāla atlaides piemērošanas nosacījumiem.
Projekta kopējās izmaksas: 289 381,10 EUR (no tām attiecināmās izmaksas - 239 157,93 EUR)
Eiropas Savienības finansējums (kapitāla atlaides formā): 71 747,37 EUR
Projekta īstenošanas ilgums: 05.2024.–05.2025.
#NextgenEU, #InvestEU